Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Domowe SPA – dobry sposób na odprężenie

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Domowe SPA – dobry sposób na odprężenie

Każdy z nas ma czasem takie dni, kiedy wyjątkowo mocno potrzebuje relaksu – nerwowe sytuacje, stresujący dzień w pracy czy zmęczenie organizmu dają się we znaki. Jak sobie z tym radzić? Niestety na wymarzony urlop trzeba jeszcze poczekać, ale można skorzystać z możliwości, którą mamy pod ręką – czas na relaksującą kąpiel w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak przygotować domowe SPA!

Już starożytni Rzymianie wierzyli w dobroczynne działanie wody na ciało i umysł, budując termy dla obywateli. Dziś tę ideę kontynuują centra odnowy biologicznej i salony SPA, które swoją nazwę zawdzięczają właśnie łacińskiemu „Sanus Per Aquam”, czyli „zdrowy przez wodę”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować stworzyć relaksujący klimat w swojej łazience. Od czego zacząć?

Zadbaj o klimatyczną oprawę

Odpowiedni nastrój to słowo klucz. Aby go wprowadzić, włączmy relaksującą playlistę. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje – ta harmonijna i spokojna potrafi ukoić nerwy i wprowadzić spięte ciało w stan odprężenia. Pamiętajmy także o ciepłym świetle – tutaj podpowiedzią służą Duńczycy z własną filozofią szczęścia – hygge. Światło odgrywa w niej niebagatelną rolę – rozświetla ciemność i nadaje przytulny klimat. Dlatego zaopatrzmy się w świece i ustawmy je w pobliżu wanny, pamiętając o bezpieczeństwie. Przydatne będą także kominki wypełnione zapachowymi olejkami – lawenda, drzewo sandałowe czy aromat różany wyciszają i uspokajają. Mając tak przygotowaną przestrzeń, czas na przygotowanie kąpieli.

Dużo piany!

Z pachnącej, wypełnionej po brzegi wodą z pianą nie chce się wychodzić. I właśnie taki jest przepis na udaną kąpiel – gorąca woda z dużą ilością bąbelków! W tym celu warto wykorzystać olejki do kąpieli nawilżające skórę lub musujące kule, które po rozpuszczeniu sprawią, że łazienka wypełni się intensywnym, przyjemnym zapachem kwiatów, cytrusów czy czekolady, a woda delikatnie się spieni. W takim otoczeniu zdecydowanie powinniśmy wygospodarować trochę więcej czasu na odpoczynek, aby spokojnie zebrać myśli i odprężyć się. Lektura książki, czasopisma, peeling całego ciała albo relaksacyjny masaż z wykorzystaniem gąbki z pewnością umilą czas tylko dla siebie.

Gąbka w domowym SPA

Choć wiele osób nie wyobraża sobie bez nich kąpieli, przez innych są uważane jako zbędny element łazienki. A to błąd!

– Gąbka do kąpieli ma wiele twarzy, dlatego warto po nią sięgnąć podczas domowego SPA. Jej porowata, miękka i przyjemna dla skóry struktura ma delikatne działanie peelingujące, po którym skóra jest gładsza. Jeśli zależy nam na delikatnym masażu, warto wybrać model ze specjalnymi wypustkami. Można zaopatrzyć się także w gąbkę na rączce, która pozwoli w komfortowy sposób umyć plecy, bez gimnastykowania. Tak wypielęgnowana skóra będzie gotowa na kolejny krok, jakim jest nałożenie balsamu nawilżającego – opowiada Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: co ważne, gąbki kąpielowe w połączeniu z ulubionym żelem pozwolą zadbać o czystość skóry, minimalizując przy tym zużycie produktu myjącego. Wykorzystanie takich akcesoriów sprawia, że kosmetyki są bardziej wydajne i wystarczą na dłużej, ale także obficie się pienią – a to obowiązkowy element dłuższej kąpieli.

Na koniec warto wspomnieć, że zanim wyrzucimy zużytą gąbkę do śmieci, możemy wykorzystać ją do czynności gospodarczych – np. czyszczenia auta czy mebli ogrodowych.

Według legend jednym z sekretów piękna Kleopatry były codzienne kąpiele w kozim mleku. Dziś niemalże każdy może zafundować sobie domowe SPA, które jest „ucztą” zarówno dla umysłu, jak i ciała. Korzystajmy!

, Źródło artykułu: Paclan
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
starogardzki

Powiat starogardzki - powiat w województwie pomorskim ma swoją siedzibę w Starogardzie Gdańskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Skórcz, Starogard Gdański (gmina miejska), Czarna Woda, Skarszewy, Bobowo, Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański (gmina wiejska), Zblewo.

Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia starogardzka to przede wszystkim obszary nieskażonej przyrody. Malowniczość terenów zapewniają tu liczne strumienie, rzeki i jeziora. Każdy turysta powinien odwiedzić Bory Tucholskie. Oprócz chronionej roślinności zaobserwować tu można m.in. daniele, jelenie, sarny, zające, jenoty, dziki, a także liczne gatunki występującego na tych obszarach ptactwa.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola