Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

STAROGARD GDAŃSKI - OSZUŚCI WYŁUDZALI ZALICZKI NA SPRZEDAŻ CIĄGNIKÓW I MASZYN

 
Starogardzcy kryminalni rozbili szajkę oszustów, którzy na jednym ze znanych portali internetowych zamieszczali fikcyjne ogłoszenia dotyczące sprzedaży ciągników rolniczych, motocykli oraz maszyn budowlanych po bardzo zaniżonych cenach. Aby uwiarygodnić swoje oferty, przestępcy dodawali do ogłoszeń zdjęcia skopiowane z sieci. Internetowe, atrakcyjne anonse spowodowały, że na te fikcyjne ogłoszenia zgłaszało się bardzo wiele osób chętnych do zakupu. Przestępcy rozmawiali ze swoimi klientami w taki sposób, aby ci wpłacili im zaliczkę na poczet przyszłej transakcji. Jak ustalili śledczy wpłaty wynosiły od 500 do 2000 zł. W każdym przypadku po przelaniu gotówki kontakt się urywał. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiały na rachunki w różnych bankach. Otwarte do tego celu konta zakładane były na tzw. „słupy”. Oszuści dysponowali kartami do tych kont i na bieżąco wypłacali wpływające tam pieniądze. Wiadomo już, że sprawcy oszukali w ten sposób co najmniej kilkanaście osób z całego kraju, jednak pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Przy zatrzymanych osobach policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, tablet, telefony komórkowe, kilkanaście kart telefonicznych różnych operatorów, podrobione dowody osobiste oraz karty bankomatowe. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli bmw, którym poruszali się przestępcy, a także gotówkę w kwocie ponad 33 tys. zł. Zajmujący się tą sprawą kryminalni w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych wpadli na trop przestępców. Funkcjonariusze ustalili markę pojazdu jakim poruszali się przestępcy. Oszuści zostali zatrzymani podczas zorganizowanej akcji, gdy przemieszczali się autem na jednej ze starogardzkich ulic. Dwaj mieszkańcy powiatu puckiego w wieku 21 i 22 lat trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszą zarzuty dotyczące oszustwa. Policjanci będą wnioskować za pośrednictwem prokuratury o ich tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo oszustwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Policjanci przestrzegają przed zawieraniem umów na odległość, a tym bardziej wpłacaniu zaliczek na poczet przyszłych transakcji. Zawsze w takich sytuacjach powinniśmy zachować ostrożność, szczególnie w przypadku bardzo atrakcyjnych ofert.

 


Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim
 
Data pliku video: 2018-03-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
starogardzki

Powiat starogardzki - powiat w województwie pomorskim ma swoją siedzibę w Starogardzie Gdańskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Skórcz, Starogard Gdański (gmina miejska), Czarna Woda, Skarszewy, Bobowo, Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański (gmina wiejska), Zblewo.

Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia starogardzka to przede wszystkim obszary nieskażonej przyrody. Malowniczość terenów zapewniają tu liczne strumienie, rzeki i jeziora. Każdy turysta powinien odwiedzić Bory Tucholskie. Oprócz chronionej roślinności zaobserwować tu można m.in. daniele, jelenie, sarny, zające, jenoty, dziki, a także liczne gatunki występującego na tych obszarach ptactwa.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola